İddiamız

FINIMETAL hakkında

FINIMETAL, paydaşlar ve müşteriler için sürdürülebilir iç mekan iklim konfor çözümleri sunan alanında lider bir tedarikçidir. Isıtma ve soğutma sistemlerimiz, en yüksek seviyede konfor ve verimlilik sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Comfort delivered, tüm müşterilerimize verdiğimiz vaattir. Herkesin sürdürülebilir iç mekan iklim konforu elde etmesine yardımcı olmak için kendimizi öncü iç mekan iklim çözümleri ve hizmetleri sunmaya adadık.

Purmo’da iç mekanın hepimizin büyüdüğü, bir şeyler öğrendiği ve kendimizi geliştirdiği yer olduğunu ve ısıtma ve soğutma sistemlerinin, modern yaşamı desteklemede önemli bir rol oynadığını biliyoruz.

Sürekli olarak en yüksek seviyede konfor ve enerji verimliliği sunan iç mekan iklim çözümleri geliştirmek için çalışıyoruz. Purmo çözümleri, dünyanın kaynakları üzerindeki baskıyı azaltırken refahın artırılmasına katkıda bulunacak şekilde tasarlanmıştır.

Vizyon

Sürdürülebilir iç mekan iklim konfor çözümlerinde öncü

Vizyonumuz, planlama ve kurulum uzmanları ile birlikte çalışarak sürdürülebilir iç mekan iklim konfor çözümlerinde lider olmaktır. Son teknoloji ürünü yenilikler aracılığıyla eksiksiz ısıtma, soğutma ve havalandırma çözümlerinin geleceğine yön verecek ve daima bunun sürdürülebilir yollarla yapılmasını sağlamak için çaba göstereceğiz.

1953
PURMO KURULDU
21
21 ÜLKEDE OFİSLER
50
50'DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT

Marka sütunları

Dört temel hedef, yaptığımız her şeyin temelini oluşturur

FINIMETAL’de yenilikçilik ve gelişim, her zaman aşağıdaki sorularla başlar. Verimliliğini nasıl geliştirebiliriz? Kolayca entegre olmasını nasıl sağlayabiliriz? Müşterilerimizin daha akıllı çalışmasına nasıl yardımcı olabilir? Karbon ayak izimizi azaltmasını nasıl sağlayabiliriz? Müşterilerimiz, son kullanıcılarımız ve gezegenimiz için iç mekan iklim çözümlerini hayata işte böyle geçiriyoruz.

Verimliliği artırın

Sistemde doğruluk sağlayarak enerji tüketimini optimize etmeyi amaçlıyoruz. Günümüzde tüm enerji tüketiminin yaklaşık %40'ı, binalar ve iç mekan iklim sistemleri ile ilişkilidir. Keyif aldığımız iç mekan konforundan ödün vermeyen enerji optimizasyonlu çözümler sunmak için çalışıyoruz.

Gerçek

HVAC sistemleri için gelişmiş kontrol teknikleri kullanıldığında, teknik özellik sınırlarına daha yakın bir şekilde çalıştırılabilir ve karşılığında enerji verimliliği açısından en yüksek kârlılığı sağlayabilirler.

Çözüm

Termostatik radyatör valflerimizde doğruluk çok önemlidir. Bu valfler, radyatörlerin optimum şekilde çalışmasını sağlayarak hassas sıcaklık kontrolü sağlar ve tüm sistemin hidronik olarak dengelenmesiyle enerji verimliliğini iyileştirir.

Daha iyi entegrasyon

Performansı geliştirmek için çözümleri yenilikçi sistemlere entegre ediyoruz. Yalnızca bileşenler yerine eksiksiz çözümler sunarak, size birden fazla performans optimizasyonu avantajı içeren iç mekan iklim konforu seviyesi sunabileceğimize inanıyoruz. Ayrıca, çözümlerimizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamasını sağlamak için size tavsiyeler ve rehberlik sunmak için hazırız.

Gerçek

Mevcut bir sistemin hidronik dağılımını optimize etmek, enerji tüketimini ortalama % 30'a kadar azaltabilir

Çözüm

Doğru ürünü en iyi performansı göstereceği yerde kullanmak için düşük sıcaklıklı ısıtma sisteminde farklı ısı yayıcılar kullanın. Bu tarz bir kombinasyon; pencerelerin altındaki radyatörleri, banyolardaki havlupanları ve yerden ısıtmayı içerebilir. Bunların tümü, verimliliği yüksek olan entegre bir düşük sıcaklıklı hidronik sisteminde bağımsız olarak bağlanıp kontrol edilebilir.

Daha akıllı çalışın

İnşaat maliyetlerinin %90'ının, planlama aşamasında tanımlandığını biliyoruz. İşte bu nedenle, her günü daha kolay hâle getirmek ve verimliliği arttırmak için size geniş yelpazede destek olma rolünü üstleniyoruz. Bunlar arasında BIM süreçlerine yönelik hizmetler, kurum içi çizimler, hesaplama ve teklif araçları bulunur.

Gerçek

İnşaat maliyetlerinin %90'ı, planlama aşamasında tanımlanır.

Çözüm

Bu kadar geniş bir çözüm yelpazesi sayesinde FINIMETAL, teknik özellikler belirtilirken hiçbir taviz vermeden size herhangi bir proje için doğru ürünü veya sistemi sağlayabilir.

Karbon ayak izini azaltma

Ürünlerimizin ve materyallerimizin gezegenimiz üzerindeki etkisini sınırlamak için çalışıyoruz. Bu, birçok ürünümüzün çevrede bıraktığı ayak izinin %80'i, fabrikadan çıkmadan önce gerçekleştiği için daha da önemlidir. Bu nedenle, sürekli olarak sürdürülebilir kalite ve yenilikçiliğe yatırım yapıyor ve ürünlerimizin tüm yaşam döngüsünü hesaba katıyoruz.

Gerçek

Isıtma ve soğutma ürünlerinin çevre üzerindeki etkisinin %80'i üretim aşamasında meydana gelir.

Çözüm

Çelik radyatörlerimiz, çok uzun ömürlüdür ve kullanımdan sonra %100 oranında geri dönüştürülebilir. Ayrıca, pirinç ürünlerimizde geri dönüştürülmüş ve düşük kurşunlu pirinç kullanıyoruz.